2 marca 2020

Zanim w domu pojawi się nowy mieszkaniec, warto się do tego odpowiedni przygotować. Szczegółowa wyprawka dla szczeniaka będzie się różniła w zależności od rasy psa. Na rynku dostaniemy wiele ciekawych gadżetów i akcesoriów, ale nie każdy z nich jest niezbędny i nie każdy też przypadnie do gustu naszemu pupilowi.

Ważne żeby w nowym domu czuł się jak u siebie. Młodemu pieskowi należy od początku wyznaczyć prywatną strefę komfortu, w której będzie mógł odpocząć i się zregenerować. Przy wyborze legowiska dla psa, przed wszystkim należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Musimy mieć na uwadze, że pupil szybko rośnie, więc warto wyposażyć się zawczasu w większe legowisko, które dłużej będzie pełnić swoją funkcję. Posłanie dla psa powinno być wygodne, miękkie w dotyku, a zarazem łatwe w czyszczeniu.

Niezbędne dla małego szczeniaczka są też miski. Piesek powinien mieć dwie. Jedna na karmę, a druga na wodę. Należy zakupić miski odpowiednio ciężkie, aby nie były zbyt wywrotne. Można też znaleźć miski z podkładkami antypoślizgowymi, które cieszą się też dużą popularnością. W przypadku większych psów, warto wyposażyć się też w specjalny stojak.

Specjalna karma to jedna z najważniejszych część wyprawki dla szczeniaka. Na rynku mamy do wyboru różne rodzaje, ale od początku warto poradzić się rad hodowcy. To on wie, co piesek jadł do tej pory, co mu smakuje i  która karma wpłynie na jego prawidłowy rozwój. Podobnie sytuacja wygląda ze środkami do pielęgnacji.

Warto żeby szczeniak od początku oswajał się też z obrożą i smyczą. Warto wybrać lekką i regulowaną obrożę, której długość i szerokość można dopasować w wielkości psa. Najwygodniejszą smyczą z kolei dla większości przypadków, będzie ta automatyczna.

Zabawki to kolejna niezbędna pozycja w naszej wyprawce dla szczeniaka. Gryzaki, maskotki, piłki to konieczność, aby uchronić meble, obuwie, czy inne rzeczy w domu. Zabawki dla szczeniaka budują też więź z właścicielem. Odpowiednio dobrane zabawki wpieniając emocjonalny i fizyczny rozwój naszego czworonoga.

Słowem podsumowania, warto poradzić się w wielu sprawach hodowcy. Należy też nie przesadzać z ilością zakupów, warto ograniczyć je do minimum. Z czasem, wraz z lepszym poznaniem preferencji czworonoga dokonywać kolejnych udanych zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *